Więcej artykułów z poprzednich lat można znaleźć w ARCHIWUM - Moja Gmina - Moje Życie 2009 oraz Moja Gmina - Moje Życie 2010

 

Gdzie jest Wadlewo?

Wadlewo to miejscowość, w której rozgrywa się „wiejska” część akcji serialu emitowanego w Polsacie, pt.: „Pierwsza Miłość”.

Mało kto wie, że obrazy przedstawiające tę wieś kręcone są w kilku miejscowościach. Jednak najwięcej „wadlewskich” zdjęć pochodzi właśnie z Ratowic. W filmie „wystąpiła” już nasza biblioteka, budynek domu kultury, ulice, przystanek, świetlica,boisko, a ostatnio także jaz. Zapraszamy do obejrzenia filmu reklamowego przygotowanego przez producentów filmu-Grupę ATM.

Muzyczne wieczory

Mieszkańcy Kamieńca Wrocławskiego i nie tylko, zdążyli się już przyzwyczaić do nowego lokalu restauracyjnego, który na dobre wpisał się w nasz miejscowy krajobraz.

Właściciele "Antresoli" - Ania i Adam Gajewscy - swoją pracą oraz inwencją sprawiają, że aby ciekawie spędzić sobotni wieczorny wolny czas, nie trzeba już szukać miejsca we wrocławskich lokalach, wystarczy tylko wybrać się, i nawet piechotką udać na fajny i ciekawie zaaranżowany wieczór muzyczno-taneczny.

Czytaj więcej...

PROJEKTY 2011 dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej

Z myślą o rozwoju, integracji, aktywności sportowej, rekreacji dzieci/młodzieży niepełnosprawnej z terenu gminy Czernica powstały projekty: Muzykoterapia, Zdrów jak Koń oraz Wakacyjna Brenna. Rodzicom/opiekunom projekty dadzą szansę integracji, wymiany doświadczeń, możliwość nawiązania bliższych znajomości. Akcja promocyjno-informacyjna towarzysząca realizacji w/w projektów ma na celu wzrost świadomości społecznej, integrację, zaangażowanie społeczne. Muzykoterapia to edukacja, rozwój, terapia - poprzez muzykę, połączoną także z ruchem. Projekt stanowi kontynuację działań gminy Czernica jakie miały miejsce w ramach projektu MAM SZANSĘ BYĆ ZDROWYM PRZEDSZKOLAKIEM. Wówczas muzykoterapię prowadził nieoceniony Pan Wiesław Świder. Tegoroczny projekt poprowadzi muzyk, wokalistka, pedagog, terapeutka prowadząca zajęcia m.in. w GŁOSIE (www.stowarzyszenieglos.republika.pl) i w ORaToRze (www.orator.wroclaw.pl): Pani Arnika Dobras. Muzykoterapia będzie realizowana w dwóch grupach wiekowych. Będzie i śpiew i gra na instrumentach, a także zabawy muzyczne oraz tańce integracyjne.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Strona Główna Moja Gmina - Moje Życie