Kącik Kulinarny

Jest rzeczą znaną nie od dziś, że wspólne bycie jest nierozłącznie związane ze spożywaniem różnych przekąsek, smakołyków i dań właściwych. Jeśli nie wiesz jaki mebel jest najważniejszy w życiu człowieka, to wiedz, i to z niezachwianą pewnością, iż jest nim właśnie stół. Tak, właśnie stół. Duży, solidny, najlepiej owalny, tak by biesiadnicy z łatwością mogli prowadzić konwersacje w trakcie spożywania posiłku. I choć jak byłem małym człowiekiem, to powtarzano mi to przysłowie - "jak pies je to nie szczeka", jednak w dawnych czasach, kiedy to kultura spożywania posiłków nie dozwalała na byle jakie i samotne, w dodatku w koszuli nocnej, jedzenie, wówczas było przy posiłkach naprawdę gwarno i radośnie. Taka to już natura człowieka, że chętnie spędza czas na rozmowach i to przy suto zastawionym stole.

Ponieważ i w czasach naszych nie brak jest osób uzdolnionych kulinarnie, przeto myśl przyszła i nowa, że warto, by na tejże stronie mogły pojawiać się różne zacne przepisy oraz instrukcje tyczące tej właśnie kwestii.

Palmę pierwszeństwa w zamieszczeniu pierwszych przepisów dajemy Weronice Herich z Ratowic, a to za sprawą jej wyśmienitych wypieków, którymi zostaliśmy wielokrotnie uraczeni przy różnych okazjach.

Jednakże strona ta jest otwarta dla każdego, kto tylko chce podzielić się swoimi doświadczeniami w tej materii. Swoje porady i przepisy prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jesteś tutaj: Strona Główna Kącik Kulinarny Kącik Kulinarny