Więcej artykułów z poprzednich lat można znaleźć w ARCHIWUM - Gazetka "Wokół Nas" 2009 oraz "Gazetka "Wokół Nas" 2010

 

Ludowe Kolędowanie

  • DSC_0211

W święto Trzech Króli gościliśmy w Kamieńcu Wrocławskim zespół folklorystyczny „Gieni Dudki”. Wokalno-intrumentalna grupa dała koncert kolęd zarówno w trakcie Mszy Św. - zamiast homilii, oraz bezpośrednio po niej.

Czytaj więcej...

Świąteczne kolędowanie w Jeszkowicach

W sobotę na zaproszenie Grupy Wsparcia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych RAZEM ŁATWIEJ, gościliśmy na spotkaniu Świątecznym w świetlicy w Jeszkowicach.

Młodzi Artyści -uczestnicy zajęć muzykoterapii pod kierownictwem Pani Arniki Dobras - wystąpili prezentując kolędy i piosenki, a Paweł Głowacki zagrał kolędę na keyboardzie. W kolejnej części spotkania dzieci miały zajęcia się z psami, w których uczestniczyli również goście.

Podsumowano działania realizowane na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w roku 2011 – Muzykoterapia- finansowana przez Gminę Czernica, -Spotkania z psami w Jeszkowicach, Zajęcia Plastyczne w Jeszkowicach, oraz dwa projekty realizowane przez nasze stowarzyszenie: Zdrów Jak Koń-Hipoterapia w ośrodku MAR-TUSIA we Wrocławiu, oraz Wakacyjna Brenna - wyjazd edukacyjno-terapeutyczny do Ośrodka Regor w Brennej.

Czytaj więcej...

U sąsiadów, czyli III Pielgrzymka Miłośników i Sympatyków Koni

Zaczęło się od tego, że grupa Poloneska pani Kazimiery Ochlik (Łany) została zaproszona na Dożynki Gminne do sąsiedniej gminy Długołęka. Tam nasze piękne panie uświetniały uroczystości swoimi niezwykłymi kreacjami z dawnych lat. W tejże gminie, jak się okazało, są mocne tradycje koniarskie i w obecnym roku (2011) została przygotowana III Pielgrzymka Miłośników i Sympatyków Koni. W trakcie dożynkowego świętowania na tę właśnie pielgrzymkę została zaproszona nasza poloneskowa

Czytaj więcej...

Wrześniowe zajęcia z psami w Jeszkowicach

Pierwsze powakacyjne „Spotkanie z psami w Jeszkowicach” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej 30 września 2011r. o godzinie 17:00.

Poprowadzi je pan Marcin Wierzba wraz z psami: Sky, Seven i Shamrock.

W sierpniu „Spotkania z psami” odbyły się dwa razy. Pierwsze spotkanie 13 sierpnia 2011r. w Świetlicy Wiejskiej w Jeszkowicach. Zajęcia poprowadziły pani Małgorzata Skoczylas z psem Kortezem oraz Mirosława Borowiec z psem Esta z Fundacji TACY SAMI CENTRUM WSPIERANIA ROZWOJU „ALIUS”. Oba psy są rasy golden red retriever.

Czytaj więcej...

Wrzesień Melomana w Gminie Czernica

W dniu 11 września 2011 roku w Kościele PW Matki Bożej Różańcowej w Nadolicach Wielkich odbył się koncert - Oratorium „Mesjasz” G.F. Haendla w wykonaniu Chóru Basylica Cantas oraz solistów: Sopran: Joanna Zawartko, Alt: Joanna Grocholska, Tenor: Piotr Hmaj, Bas: Paweł Kołodziej. Orkiestra towarzysząca - Wrocławska Orkiestra Młodzieżowa. Całością dyrygowała Marzena Diakun. Chór przygotowała Mirosława Jura-Żegleń.

Wokalno instrumentalny koncert był prawdziwą ucztą dla uszów melomanów. Stąd też liczna obecność społeczności gminnej bardzo cieszy, natomiast niezwykle skromna reprezentacja osób życia publicznego naszej gminy trochę dziwi.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Strona Główna Gazetka "Wokół Nas"