Więcej artykułów z poprzednich lat można znaleźć w ARCHIWUM - Chodziarze 2009 oraz Chodziarze 2010

 

Rozpoczęcie sezonu wiosennego Chodziarzy

Jest godzina 7:20. Zbieramy się na parkingu Kompleksu Sportowego pana Zbigniewa Wolfingera w Łanach. Po dziesięciu minutach pełni entuzjazmu wyruszamy w kierunku lasu łańsko-wojnowickiego. Świetne rześkie powietrze, słoneczko, śpiew ptaków, przyjacielskie rozmowy, wspólne fotki, a na koniec ognisko z kiełbaskami, herbatka i radość ze wspólnego bycia razem.

Tak szlifując kondycję, nawiązuje się piękne przyjacielskie relacje oraz rozpala wewnętrzną radość życia.

Czytaj więcej...

Niedzielny rajd w Karkonoszach

Jesień wcale nie musi kojarzyć się ponuro. Przekonali się o tym uczestnicy tegorocznego jednodniowego wypadu w Karkonosze. Dnia 16 października br 33-osobowa grupa miłośników górskich wędrówek, wczesnym rankiem, wyruszyła autokarem z terenu naszej gminy (Czernica) do Karpacza. Po przybyciu na miejsce ustaliliśmy czas i miejsce wspólnego ogniska z kiełbaskami oraz odjazd autobusu. Osoby chcące przejść szlak grupą, poszły niebieskim szlakiem spod Świątyni Wang do Wielkiej Kopy skąd kolejką linową zjechali do Karpacza, a ci uczestnicy, którzy nastawili się na indywidualny rajd “rozsypali się po górach”.

Czytaj więcej...

Sobotni Nordic Walking w Łanach

Chodziarze jesieni się nie boją. Zacięta grupa trzech-czterech osób chodzi codziennie w Czernicy o tak zwanej „nieludzkiej” godzinie, czyli 5:10 . Wyrusza spod urzędu gminy i idzie do Wojnowic i z powrotem (ok 5 km.)

W minioną sobotę z jej inicjatywy zebrała się grupa 15-to osobowa i wyruszyła na trasę z Łan do Wojnowa i z powrotem. Jesienne liście głośno obwieszczały w Strachocińskim lesie naszą wędrówkę. Pogoda jesienna, ale bez deszczu i wiatru. Atrakcją była obecność wolontariuszki z Hiszpanii – Adriany, która obecnie w ramach europejskiego wolontariatu pracuje w GOPS-ie w Czernicy. Łamaliśmy nie tylko języki, ale i głowy, aby tak składać zdania w rożnych językach jakie znamy, aby się porozumieć z Adrianą. Nawet nam to wychodziło.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Strona Główna Chodziarze