Chryzantemy złociste, czyli to i owo o depresji

Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia to właśnie DEPRESJA stanie się w niedalekiej przyszłości jednym z najczęstszych problemów medycznych w społeczeństwach wysoko rozwiniętych. Czy wiesz kiedy należy podejrzewać obecność tej choroby? czytaj TUTAJ. Objawy depresji mogą przybierać "maskę" innych schorzeń, dlatego niejeden pacjent z tą chorobą odwiedza wielu różnych specjalistów zanim wreszcie trafi do Poradni Zdrowia Psychicznego (Dla Dorosłych lub Dla Dzieci, Młodzieży i Ich Rodzin) i podejmie właściwe leczenie. Zawsze należy uwzględniać fakt, że depresja rodzica/ów jest czynnikiem wysokiego ryzyka wystąpienia zaburzeń depresyjnych u dorastającego potomstwa. Dostęp do specjalisty zajmującego się leczeniem depresji jest ułatwiony, ponieważ do lekarza psychiatry nie jest wymagane skierowanie.

A dziś, kącik satyryczny zamieńmy na nostalgiczny i słuchając nastrojowego tanga pomyślmy, jaką pomoc możemy zaoferować choremu z depresją czytaj TUTAJ.

Z życzeniami, by depresja nie zdeprecjonowała naszego życia
lek. med. Maria Klajn


ZASTRZEŻENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI

Artykuły kącika medyczno-satyrycznego mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Dokładamy wszelkiej staranności, by prezentowane w nim artykuły były rzetelne i zgodne z prawdą, jednak autorka artykułów, ani wydawca serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za domniemane szkody wynikające z korzystania z porad tu zawartych.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Archiwum 2010 Kącik Medyczno - Satyryczny 2010 Chryzantemy złociste, czyli to i owo o depresji