Wydarzenia

Nowy rok 2010 zaczął się dla Naszego stowarzyszenia "Społecznego Komitetu Mieszkańców Kamieńca Wrocławskiego i Łan" obficie, a zarazem pracowicie.

Dziesiątego stycznia w świetlicy GOK odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Castle Dreams. Piękne kolędy z różnych regionów świata, ciekawe instrumenty, świetne brzmienie, talent wykonawców sprawiły, że słuchacze mieli czym sycić swoje zmysły. Całości wrażeń dopełniło dwieście zapalonych świeczek, które swoim ciepłym blaskiem radowały oczy widowni. Przyznać trzeba, że okazały się nieodzowne, gdyż nastąpiła przerwa w dostawie prądu i właściwie dzięki tym świecom koncert mógł się odbywać bez większych zakłóceń.

 

Następnym wydarzeniem kulturalnym było wystawienie na małej scenie we wspomnianej świetlicy spektaklu "Kamienie Na Szaniec" w wykonaniu aktorów wrocławskiego teatru "Arka". Spektakl przygotowany był głównie dla młodzieży gimnazjalnej z terenu naszej gminy. Frekwencja dopisała i na salę przybyło blisko dwustu trzydziestu uczniów wraz ze swoimi nauczycielami. Frekwencja taka oznaczała znaczny wysiłek logistyczny oraz przygotowanie sali pod kątem miejsc siedzących. Całe przedsięwzięcie jednak wypaliło i wszyscy swobodnie pomieściliśmy się na siedząco.

Wspomniany spektakl odbył się w czwartek dwudziestego ósmego stycznia, a już w piątek na tej samej sali GOK gościliśmy kabaret "Elita". Widownia również dopisała i na sali było nas około stu osób. Zabawa była przednia, dużo śmiechu z powodu dobrego, satyrycznego humoru wprawiło widzów w doskonały nastrój.

Jak by tego było mało od siedemnastego stycznia ruszył nowy projekt pod nazwą "Biały Most".

Oznacza to, że począwszy od tej daty co niedzielę organizowane są wyjazdy w góry na narty, sanki i spacery po śniegu. Jest to zatem duży wysiłek organizacyjny, zważywszy, że co wtorek organizujemy wyjazdy do parku wodnego w Oleśnicy. Jest to kontynuacja ubiegłorocznego projektu funkcjonującego pod nazwą "Zdrów Jak Ryba". Do tych działań należy jeszcze dodać zorganizowany w dniu dwudziestego drugiego stycznia wyjazd autobusem do XIV LO na łyżwy. Zarezerwowaliśmy taflę lodowiska i z grupą blisko czterdziestoosobową przez godzinę "rządziliśmy" na niej w dobrym tego słowa znaczeniu.

A przed nami jeszcze dwa projekty - "Szlakami Integracji Społecznej", który to projekt zakłada organizację pięciu spektakli teatralnych i sześciu wyjazdów na ciekawe trasy piesze, a w tym trzydniową wycieczkę do Warszawy ze zwiedzaniem Muzeum Powstania Warszawskiego.

No i jeszcze projekt "Bieg Pod Powodziową Falę" realizowany wspólnie z Maćkiem Głowackim w ramach Pikniku Kamieniec Łany, dotyczy on biegu ze Wzgórza Partyzantów we Wrocławiu na Plac Festynowy w Kamieńcu Wrocławskim.

Na samym końcu wspomnę o trwających równolegle pracach nad doroczną, sztandarową imprezą organizowaną przez nasze stowarzyszenie "Piknikiem Kamieniec - Łany".

Planujemy również powtórzyć wzorem ubiegłego roku rejsy statkiem z okazji dnia dziecka.

Tak więc plany są ambitne. Mamy nadzieję, że wystarczy nam energii, sił i środków do realizacji naszych zamierzeń.

W tym roku zespoliliśmy siły i w nasz trud włączyli się nasi przyjaciele z Czernicy - "Społeczny Komitet Mieszkańców Czernicy", Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy oraz Przyjaciele z Ratowic - "Towarzystwo Przyjaciół Ratowic", a przy organizacji "Kamieni Na Szaniec" wydatnio pomogły nam dyrekcje naszych gminnych gimnazjów.

W taki oto sposób zaczynamy być coraz bardziej obywatelskim społeczeństwem, świadomym swoich celów i aspiracji oraz potencjałów w nas drzemiących, a nadto potrafiącym przekuwać myśli i cały twórczy potencjał w czyn.

Ogromne podziękowania należą się zatem wszystkim, którzy aktywnie biorą udział w realizacji wspomnianych projektów, a włodarzom gminy za finansowe wspieranie powyższych inicjatyw, gdyż dzięki temu znacznie poszerza się oferta zdrowego i twórczego sposobu życia.

 • img_3146
 • img_3148
 • img_3198
 • img_3206
 • img_3377
 • img_3378
 • img_3392
 • img_3396
 • img_3419
 • img_3421
 • img_3424
 • img_3432

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.