Zebrania wiejskie

W ostatnich dniach przez Gminę Czernicę przetoczyła się fala zebrań wiejskich związanych głównie z uchwaleniem planów odnowy wsi.

Taka uchwała Zebrania wiejskiego jest podstawą do podjęcia uchwały na poziomie Rady Gminy, co skutkuje możliwością starania się o środki na wskazane w planach (dla każdej wsi są one inne w zależności od specyfiki) zadania.

W dniu wczorajszym takie zebrania miały miejsce w Łanach oraz Kamieńcu Wrocławskim. Pomimo niezbyt licznej frekwencji plany zostały uchwalone jednogłośnie. Mieszkańcy Łan wysłuchali ponadto sprawozdania z działalności Rady Sołeckiej zreferowanego przez sołtysa Ryszarda Wychudzkiego. Na wniosek Sołtysa i głosami zgromadzonych osób przyjęto w Łanach uchwały ustanawiające cztery pomniki przyrody, którymi są dęby szypułkowe znajdujące się w obrębie Łan. Mieszkańcy korzystając z obecności dwóch radnych Jerzego Misztala, Piotra Gróbarczyka oraz sekretarza gminy Mariana Zarasia zadawali pytania związane głównie z gazyfikacją swojej miejscowości, budowy linii energetycznej 400KV oraz drogi Bielany-Łany-Długołęka.

Na zebraniu w Kamieńcu Wrocławskim po przyjęciu uchwał dyskusja krążyła głównie wokół tematu gazyfikacji Kamieńca oraz potrzebnych zmian w kursowaniu linii autobusowej 955.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.